Sapelli Ahşap Merdiven

Sapelli Ahşap Nedir ?

Dış odunu gri renklidir. İç odunu türüne göre sarı ile kırmızı kahverengi arasında değişir. Kesildiği andaki rengi, havanın etkisi ile ve zamanla belirli oranda koyulaşır. Sıkı yapılı, az esnek bir ağaçtır. Kolay ve temiz işlenir. Az çeker ve az çatlar. Bol tanelidir. Bu yüzden en iyi boyanan ağaçlardandır. İyi verniklenir. Değişen hava koşullarında bile büyük dayanım gösterir. Kuruma niteliği iyidir. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından kolay zarar verilemez. Oyma ve tornada başarılı sonuçlar verir. Özgül ağırlığı ortalama 750 kg/m3 tür.

Sapelli Ahşap Nasıl Yapılır ?

Sapelli Ağacından üretilen Sapelli Ahşapları yapısı gereği sıkı yapılı ve az esnek yapıya sahip ağaçlardır. Kuruyunca çatlamaktadır. Üretim esnasında ince ve titiz işçilik gerektirmektedir. Kırılgan yapısı sayesinde delme ve çivileme işlemlerine karşı dayanıksız ve kırılgandır. Uzmanlarımızın ellerinde titizlikle işlenen sapelli ağaçları iri taneli ve sık yapısı sayesinde merdivenlerinizde kullanılmaya hazır hale getirilmektedir.

Sapelli Ahşap Neden Tercih Edilmelidir ?

Sapelli ahşaplarının kullanılmakta en çok tercih edilmesinin sebeplerinden başlıca olarak , sık ve esnek olmayan yapısı sayesinde üzerine dökülen sıvıları daha az çekme gücüne sahiptir. Kolay verniklenebilen ve kolayca yapıştırılabilen yapısı sayesinde uygulaması ve temizlemesi çok kolay olan ahşap türleri arasındadır.
Kadınların çokça zaman harcadıkları temizlik işlerini kolaylaştırmalarıyla bilinen Sapelli Ahşap türleri genellikle merdivenlerde en çok tercih edilen türler arasındadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayabilirsiniz :

Zarif Ahşap Mobilya

Sektördeki varlığı uzun yıllara dayanan firmamız kaliteden ödün vermeden devam ettirdiği çizgisini, daha da ileriye taşımak i...

Fatih Mahallesi 4.Sokak No:51 Körfez / KOCAELİ

Copyright 2019 © Zarif Ahşap Mobilya | Tasarım   Mayor Web Tasarım