Meşe Ahşap Merdiven

Meşe Ahşap Nedir ?

Meşe ağacından üretilen ahşap türlerine verilen isimdir. Meşe ağaçları ülkemizin genellikle tüm bölgelerinde yetişen bir ağaç türüdür. Özellikle ülkemizde iç kesimlerde daha sıklıkla görülmektedir.
Meşe ağacı oldukça dayanıklı olmasıyla nam salmış bir ağaç türüdür. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde bilinen en yaygın bilgiler arasında ;
İç Anadolu Bölgesinde çobanlık yapan insanların ellerinde yabani hayvanlara karşı kendini savunabilmek adına Sağlamlığı ile bilinen Meşe Ağaçlarından Sopalar yaptıkları bilinmektedir.

Neden Meşe Ahşap Merdiven ?

Meşe Ağacı kerestesi oldukça güçlü bir ağaçtır. Meşe Ağacı oldukça ağır ve damarlı bir yapıya sahiptir . Aynı zamanda oldukça sert ve sık bir yapısı vardır . Çok kalın bir gövdeye sahip olan meşe ağaçları bu özellikleri sayesinde mobilya ve ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen ağaç türleri arasında yer almaktadır.
Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde merdivenlerinizde uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanmanıza olanak tanıyacaktır. Diğer ahşaplara nazaran daha sık ve damarlı yapısı sayesinde her türlü darbelere karşı daha dayanıklıdır. Özellikle mobilya ve ahşap merdiven sektöründe kadınların en çok tercih ettiği ahşap türleri arasına girmiştir.

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayabilirsiniz :

Zarif Ahşap Mobilya

Sektördeki varlığı uzun yıllara dayanan firmamız kaliteden ödün vermeden devam ettirdiği çizgisini, daha da ileriye taşımak i...

Fatih Mahallesi 4.Sokak No:51 Körfez / KOCAELİ

Copyright 2019 © Zarif Ahşap Mobilya | Tasarım   Mayor Web Tasarım