Kayın Ahşap Merdiven

Kayın Ahşap Nedir ?

Ülkemizde Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde daha sıklıkta görülmektedir. Yetiştiği bölgelerde süpürge ağacı olarakta bilinmektedir , Bitkiler Aleminin Fagace Familyasına mensup olan Kayın Ağaçları Ülkelere ve yetiştiği bölgelere göre türlerinde ve yapılarında farklılık gösterebilmektedir.
Mobilya ve Ahşap sektöründe önemli yeri olan kayın ağaçları sıkı ve ince yapıya sahip olduklarından dolayı tornada işlenmesi oldukta zordur.

Görünüm ve güzellik açısından önemli özellikler barındıran Kayın Ağaçları görünümünden dolayı çoğu zaman mobilya ve ahşap sektöründe çok tercih seçeneceği haline gelmiştir.

Kayın Ahşap Nasıl Yapılır ?


Güzelliği ve Kullanımı açısından büyük öneme sahip olan Kayın ağacı açık havada dayanıksızdır hemen çürür. Kururken çatlar. Torna alanında işlemesi zordur ve güçlük çıkartır. Çivi yada vida ile birbirine ve başka bir zemine sabitlemek zordur. Fakat tutkalla iyi yapışır. Vernik ve boya tutma konusunda çok başarılı bir ağaç olarak öne çıkar. Kullanım alanlarının başında Ahşap ve Mobilya sektörü Gelmektedir. CNC Freze ve CNC Torna makinalarında kolaylıkla işlenip kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

Kayın ahşap yapısı gereği ve görsel güzelliği sayesinde yaşam anlanlarımızda vazgeçilmez bi yere sahip olan merdivenlerimize eşsiz bir güzellik katmaktadır.

Zarif Ahşap Merdiven olarak yaşam alanlarınızda bulunan merdivenlerinizi Kayın Ağacının eşsiz zerafeti ile buluşturuyoruz

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayabilirsiniz :

Zarif Ahşap Mobilya

Sektördeki varlığı uzun yıllara dayanan firmamız kaliteden ödün vermeden devam ettirdiği çizgisini, daha da ileriye taşımak i...

Fatih Mahallesi 4.Sokak No:51 Körfez / KOCAELİ

Copyright 2019 © Zarif Ahşap Mobilya | Tasarım   Mayor Web Tasarım